Biolit - přípravky proti hmyzu

Vyberte si produkt


Poradna

Vosy

Vosa obecná patří k našim nejhojnějším a nejznámějším druhům sršňovitých. Charakteristická je černožlutě pruhovaným zadečkem. Vosy jsou vyzbrojeny silnými kusadly a žahadlem, jehož účinky řada z nás velice dobře zná. Vosy jsou známé celou řadou druhů rozšířených téměř po celém světě. Nevyskytují se pouze v nejchladnějších oblastech Země a ve vysokých horských oblastech. U nás se s jednotlivými druhy vos můžeme setkat při pikniku na břehu české řeky i při lízání zmrzliny na Sněžce. Vosy jsou společenským druhem hmyzu. A to doslova... Vosy nemají rády světlo, a proto si místo pro svá hnízda vyhledávají často v zemi v opuštěných myších, či hraboších dírách nebo pod střechami domů a kůlen. Hnízda vos jsou jednoletá, vosy je nikdy znovu neosidlují.

Dospělé vosy většiny druhů se živí nektarem. Larvy vos se ovšem živí hmyzem. Dospělé dělnice loví mouchy a housenky a nosí do hnízda jako potravu pro své larvy. Jedna vosa může ulovit za hodinu až tři mouchy. Opakem užitečnosti vos jsou jejich žihadla. Vosy samy jsou neútočné, bodají jen tehdy jsou-li podrážděny. Nesnášejí ve svém okolí prudké pohyby, útěk nebo mávání rukama. Bohužel reakce lidí je zpravidla opačná. Vosy jsou velice užitečné, ale v případě, kdy je soužití s vosami nemožné, tak nejlepším ochranným přípravkem je Biolit Plus na vosy.


Jak se bránit?

Biolit Turbo Ha-syčák na vosy


Biolit Turbo Ha-syčák na vosy

Biolit Turbo ha-syčák je vysoce účinný prostorový a povrchový sprej proti vosám a k ničení jejich hnízd. Výkonný aplikátor umožňuje zasáhnout hmyz větší dávkou účinné látky a to na vzdálenost až 5m. Díky velkému výdeji látky má Biolit Turbo také podchlazovací účinek, který snižuje pohyblivost hmyzu.Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.


Biolit Plus 007 proti vosám

Biolit Plus je vysoce účinný prostorový a povrchový sprej k ochraně proti vosám. Nový aplikátor umožňuje zasáhnout hmyz větší dávkou účinné látky a také na větší vzdálenost. Díky velkému výdeji látky má Biolit Plus také okamžitý podchlazující účinek, který snižuje pohyblivost hmyzu.


Biolit Přípravky proti létajícímu a lezoucímu hmyzu.
Diffusil Ochrana před komáry, klíšťaty a proti vším.
Sídlo společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
Česká republika
IČ: 601 99 075
   
Infolinka CZ: 225 557 500
Infolinka SK: +420 225 557 500
E-mail: info@scj.cz
Poštovní adresa společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
IČ: 601 99 075

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
© 2019 S.C. Johnson s.r.o Terms and Conditions Privacy Statement