Biolit - přípravky proti hmyzu

Vyberte si produkt


Poradna

Roztoči

Roztoči jsou okem neviditelní členovci příbuzní a podobní klíšťatům.Jejich velikost nepřekračuje 0,4 mm. Největším nebezpečím pro alergiky jsou roztoči, kteří žijí v domácnostech, tzv. bytoví roztoči. Dříve se typ alergie na roztoče nazýval "alergie na bytový prach". V našich podmínkách jsou nejvíce rozšířeny dva druhy a to Dermatophagoides pteronyssinus a Dermatophagoides farinae. V 1 gramu prachu jich žije asi 1 500 – 5 000, na jedno lůžko to představuje odhadem 2 milióny roztočů. . Dospělý člověk vyprodukuje za 1 den 1 - 2 gramy šupin a živí tím teoreticky až jeden milion roztočů. Samičky dosahují věku 2 - 4 měsíce a za tuto dobu nakladou až 300 vajíček. Jejich výskyt výrazně sezónně kolísá. V našich podmínkách se roztoči začínají vyvíjet a rozmnožovat začátkem teplého a vlhkého počasí v jarních měsících. V dalším období jich přibývá a maxima svého výskytu dosahují v létě a pozdních letních dnech, kdy je vysoká vlhkost vzduchu a relativně vysoká teplota.

Co všechno může alergie na roztoče způsobit

Silně alergizující vlastnosti výměšků roztočů bytového prachu se často projevují navozením chronického zánětu dýchacích cest, který většinou postihuje také malé průdušky. Bylo opakovaně prokázáno, že alergie na roztoče bytového prachu je nejčastější příčinou vzniku alergického astmatu. Alergeny roztočů mohou způsobovat také poškození mikroskopické celistvosti sliznice dýchacího ústrojí, které usnadňuje průnik jiných alergenů do organizmu a vznik nových alergií. Alergie na roztoče se někdy podílí i na vývoji dalších onemocnění. Jde například o chronický atopický ekzém, jehož průběh se může v důsledku vystavování organizmu roztočovým alergenům silně zhoršovat.

Jak se bránit?


Biolit Plus M-gel háčky proti molům a roztočům

Užitné vlastnosti:

  • Dvojí účinek
  • 3ks v balení
  • Doba účinnosti 4 měsíce
  • Biolit Plus M gel je účinný prostředek, který nejen odpuzuje ale i hubí moly šatní a roztoče žijící v domácnosti ve všech vývojových stádiích. Chrání Vaše oděvy po dobu až čtyř měsíců. Zanechává Vaše prádlo příjemně provoněné a bez roztočů, kteří mohou způsobovat alergie. Použití tohoto přípravku je v šatnících, policích, šuplících s prádlem.


Biolit Přípravky proti létajícímu a lezoucímu hmyzu.
Diffusil Ochrana před komáry, klíšťaty a proti vším.
Sídlo společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
Česká republika
IČ: 601 99 075
   
Infolinka CZ: 225 557 500
Infolinka SK: +420 225 557 500
E-mail: info@scj.cz
Poštovní adresa společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
IČ: 601 99 075

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
© 2019 S.C. Johnson s.r.o Terms and Conditions Privacy Statement