Biolit - přípravky proti hmyzu

Vyberte si produkt


Poradna

Mravenci

Mravenci podobně jako vosy, včely žijí sociálním způsobem života. Tím se odlišují od všech ostatních členovců- to také vyžaduje jiné metody ochrany proti nim.

Mravenci jsou nedílnou součástí přírody. Většinu druhů můžeme považovat za užitečné. Proti mravencům je nutné uvážlivě zasahovat, v rozsahu nezbytně nutném. Pravidelně se v lidských příbytcích vyskytuje jen několik málo druhů mravenců, které lze rozdělit do dvou skupin.

První skupinu tvoří mravenci, běžně žijící v Evropě a do obydlí pronikají jen za hledáním dostatku potravy, především po zimě. Druhou skupinu tvoří druhy, které pocházejí z teplejších krajin, které většinou nejsou schopni přežít ve volné přírodě v našich podmínkách a trvale žijí jen ve vytápěných prostorách. Z této druhé skupiny se u nás běžně vyskytuje pouze jediný druh, mravenec faraón.

Jak se chránit?

Přípravky proti mravencům jsou dvojího druhu, záleží na typu mravenců a způsobu šíření atd.. První způsob ochrany je ve formě aerosolu, tj. Biolit P a Biolit Uni a také speciálně Biolit PLUS proti mravencům, druhý způsob ochrany je ve formě požerových nástrah, Biolit nástraha (proti mravencům typu Lasius-mravenec obecný).

V bytech se mravenci zdržují nejčastěji v kuchyních, kolem kuchyňských linek, dřezů, odpadkových košů, v blízkosti potravin. Dalším místem výskytu je koupelna, kdy mravenci vyhledávají vodu. Častým vstupem do bytu je šachta stoupaček. Cestu si však naleznou i mezi panely, v létě mohou cestovat po vnější fasádě budov.

Nejúčinnější obranou je nalezení hnízda v bytě a jeho úplné zničení postřikem Biolitem P, resp. Biolit Plus proti mravencům, který má také aplikační trubičku, kterou se lze dostat na těžko dostupná místa, kam se běžným sprejem nedostaneme, dále je vhodné také použít Biolit Uni. Jinou možností ochrany je nalezení místa vstupu do bytu či místnosti a pak jeho bezprostřední okolí důkladně postříkat sprejem Biolit P nebo Biolit Uni. Takovýto zásah mravencům neublíží, protože ošetřená plocha mravence pouze odpuzuje. V kombinaci se spreji se doporučuje použití Biolit nástrahy (pro případ, kdy již selhává použití sprejových přípravků). Nástraha je pro mravence natolik lákavá, že ji zanášejí do hnízda a krmí jí i ostatní příslušníky kolonie, kteří později hynou. Všechny výše uvedené přípravky jsou účinné na typy mravenců běžně žijících v Evropě, částečně proti mravencům faraónům. Použitím nástrahy je prokázáno, že během 3 týdnů se sníží zamoření hmyzem o 80 %.

Zásahy proti mravencům faraónům jsou poměrně drahou záležitostí. Je proto účelné provádět zásahy tak, aby účinek byl co nejspolehlivější. Nejvhodnější je zásahy proti mravencům faraónům svěřit odborné firmě. Zásahy by se měly provádět v topné sezóně, kdy je v domech stálá a poměrně vysoká teplota, mravenci jsou aktivní a požírají i nástrahu. Účinnost zásahů prováděných mimo topnou sezónu je nespolehlivá. Pokles teploty způsobuje pokles aktivity mravenců.

Biolit nástraha proti mravencům.

Nástraha spolehlivě hubí mravence domácí (rodu Lasius). Obsahuje atraktivní potravinovou složku, která přiláká lezoucí hmyz. Po požití se hmyz vrací do svých úkrytů, kde hyne. Přilákaný hmyz roznáší nástrahu do svých hnízd, tím je zabezpečeno hubení zbytku populace, včetně nově líhnoucí se z vajíček a larev. Dlouhodobé testy prokázaly 80 %-ní snížení zamoření hmyzem do 3 týdnů. Nástraha neúčinkuje na mravence faraóny.

Užitné vlastnosti:

  • 2 ks v balení
  • aluminiová dóza/pastička
  • otevřená dóza je účinná až 6 měsíců
  • vynikající potravinová atraktivita
  • hubí i zbytek hmyzí populace
  • používání nástrahy je maximálně bezpečné, dóza dokonale chrání nástrahu před domácími mazlíčky
  • počet nástrah se musí přizpůsobit množství zamoření hmyzem
  • efekt působení nástrahy je zvýšen a znásoben, je-li hmyzu zamezen přístup ke skladovaným potravinám

Návod k použití: Dózy vhodným předmětem promáčkněte na perforovaných místech a položte je na místa, kudy hmyz proniká do příbytků nebo kde se nejčastěji vyskytuje: mravenci – balkónové dveře, okna, rohy místností, kuchyňské linky a odpadkové koš.


Biolit Přípravky proti létajícímu a lezoucímu hmyzu.
Diffusil Ochrana před komáry, klíšťaty a proti vším.
Sídlo společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
Česká republika
IČ: 601 99 075
   
Infolinka CZ: 225 557 500
Infolinka SK: +420 225 557 500
E-mail: info@scj.cz
Poštovní adresa společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
IČ: 601 99 075

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
© 2019 S.C. Johnson s.r.o Terms and Conditions Privacy Statement