Biolit - přípravky proti hmyzu

Vyberte si produkt


Poradna

Mouchy

Mouchy jsou dvoukřídlý hmyz. Jsou jednou z nejtypičtějších složek bezprostředního okolí člověka. Mouchy mohou přenášet různé velmi nakažlivé choroby a různé mikroorganismy. Dospělé mouchy mohou na povrchu svého těla nebo v trávicím ústrojí přenášet především mnoho druhů různých mikroorganismů včetně původců velmi vážných nakažlivých chorob, a to často v neuvěřitelných množstvích.

Nebezpečnost těchto přenašečů je závislá jak na velikosti těla, tak na jejich způsobu života. Pravděpodobnost nakažení je především tam, kde je přenašečem moucha navštěvující na jedné straně potraviny a na druhé problematická místa jako latríny, hnůj, odpadky atd. Lidské zdraví mohou ohrozit některé druhy much také tím, že jejich larvy napadají živé lidské tkáně. Takovémuto onemocnění se říká mykáte( z řec. Myia=moucha). Nejčastější – a nejméně závažné – bývají žaludeční mykáte jako následek toho, že postižený pozřel potravu napadenou mušími larvami. Velmi vzácné, ale podstatně horší jsou mykáte oční, nosní či urogenitální. Ty může způsobit samička některého z masožravých druhů. Naklade svá vajíčka na sliznice lidského těla, kde se vylíhnou larvy posléze se živící lidskou tkání. Obětí bývají lidé hrubě zanedbávající osobní hygienu či osoby napadené v bezvědomí.

Jak se chránit?

Nejúčinnější ochranou proti mouchám je prevence. Tj. především správná údržba sociálních zařízení, rychlé odstraňování odpadků, správné zacházení s produkty a odpady při zemědělské výrobě či chovu domácích zvířat. Pokud ale prevence přestává být účinnou, lze se chránit i různými dalšími způsoby. Nejběžnějším způsobem je použití insekticidů. Aplikují se především na líhniště much, dále na místa kde se mouchy sluní či nocují. V uzavřených místnostech je nejvhodnějším prostředkem Biolit L a také Biolit Plus - el.odpařovač proti mouchám a komárům. Účinnou látku Biolitu L rozprašujeme po dobu 3 až 10 sekund (podle velikosti místnosti). Vzniklý aerosol necháme působit asi 30 minut, potom místnost vyvětráme. Účinný je i postřik spodních částí rámů oken zevnitř místností přípravkem Biolit P. Lze také použít Biolit Uni (univerzální) jak pro rozstřik do vzduchu tak na postřik okenních rámů.

Zajímavým přípravkem je také Biolit Jablíčko-lapač octomilek. Účinkuje jen na octomilky-vinné mušky. Lapač má tvar jablíčka a může být také zajímavou dekorací v kuchyni. Použití toho přípravku může být nejen v domácnostech ale také i v provozovnách potravinářského průmyslu. Tento přípravek neobsahuje insekticidy.

Biolit Plus elektrický odpařovač proti mouchám a komárům

Tento odpařovač je účinný i proti komárům. K dispozici je i náhradní tekutá náplň. Účinnost tohoto přípravku je cca 60 dní po 8 hodinách denně. Účinnost na mouchy se dostavuje od 0,5 - 1 hodině podle velikosti místnosti. Při otevřených oknech přípravek brání nalétávání komárů do místnosti.

Biolit Plus elektrický odpařovač s tekutou náplní hubí a odpuzuje mouchy, komáry, pakomáry, pakomárce a jiný malý hmyz. Kombinovaný odpařovač lze použít i pro vyměnitelné polštářky proti komárům (1 polštářek na 1 noc = 8 až 10 hod.). Přístroj se proti komárům používá především v ložnicích, proti mouchám v obývacích pokojích a kuchyních.


Biolit jablíčko – lapač octomilek
Bez insekticidů
15 ml

Lapač speciálně určený k snižování počtu octomilek/ovocných mušek v domácnostech, provozovnách potravinářského průmyslu jako např. pekárnách, cukrárnách, dozrávárnách ovoce, mlékárnách, pivovarech apod., restauracích, obchodech a veřejných prostorech.

Detail octomilky (Drosophila melanogaster)

Naše produkty

Biolit UNI PLUS – proti létajícímu a lezoucímu hmyzu Biolit L Sensitive proti létajícímu hmyzu


Biolit Přípravky proti létajícímu a lezoucímu hmyzu.
Diffusil Ochrana před komáry, klíšťaty a proti vším.
Sídlo společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
Česká republika
IČ: 601 99 075
   
Infolinka CZ: 225 557 500
Infolinka SK: +420 225 557 500
E-mail: info@scj.cz
Poštovní adresa společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
IČ: 601 99 075

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
© 2019 S.C. Johnson s.r.o Terms and Conditions Privacy Statement