Biolit - přípravky proti hmyzu

Vyberte si produkt


Poradna

Klíšťata

Z několika druhů klíšťat, která se u nás vyskytují, je pro člověka nejnebezpečnější klíště obecné(Ixodes ricinus). Je rozšířeno především v listnatých a smíšených lesích, od nížin až do nadmořské výšky 600-700m. Častější je ve stinných místech lesích a hustším křovinným a bylinným patrem, což podmiňuje i hojný výskyt hostitelů. Méně častá jsou klíšťata v suchých lesích s písečným podkladem, nebo v lesích pravidelně zaplavovaných. V těchto lesích mohou klíšťata někdy i úplně chybět. Životní cyklus klíšťat je dlouhý, složitý a pestrý. Obvykle trvá 3-4 roky, někdy i déle.

Samička naklade až 5000 vajíček do lesní opadanky a uhyne. Z vajíček se vylíhnou larvy, které vylezou na svrchní stranu opadaných listů, nebo nepříliš vysoko na rostliny, kde očekávají svého hostitele. Nejčastěji je to nějaký drobný zemní savec (myšice, norníci apod.). Po dostatečném nasátí se hostitele pustí, spadnou znovu do lesní opadanky, kde se po určité době přemění na nymfy. Celý proces se opakuje jen s tím, že nymfy vylézají poněkud výše a vybírají si větší savce (veverky, zajíci apod.). Po nasátí odpadají a mění se na samice nebo samce. Proces se znovu opakuje, avšak dospělá klíšťata se snaží přisát na ještě větší zvířata (jeleny, lišky, srnce apod.) Krev sají cca 5-14 dní. V nasátém stavu mají šedou barvu a dosahují velikosti hrachu. V tomto stavu je i nacházíme nejčastěji u psů a koček.

Na lidech většinou k úplnému nasátí klíšťat nikdy nedojde. K nejzávažnějším chorobám, jejichž původci jsou přenášeny klíšťaty na člověka patří klíšťová encefalitida, která je působena viry. Klíšťata však mohou přenášet i původce tularémie, Q horečky a jiných chorob. V poslední době se ukazuje, že nejčastěji jsou klíšťaty na lidi přenášeny původci lymeské boreliózy. Propuknutí onemocnění po napadení klíštětem je však podmíněno mnoha faktory. Zdaleka ne každé klíště je infikováno a je opravdu přenašečem. Závisí rovněž na odolnosti napadeného člověka, na době, po kterou necháme klíště přisáté, na vývojovém stadiu a velikosti klíštěte apod. Jako ochranou proti klíšťatům je nejlepší použít repelentní přípravky Diffusil Repelent, které jako jediné přípravky na trhu působí nejen repelentně, ale také hubí hmyz.

Jak se bránit?

Diffusil repellent Basic

Diffusil repellent je vyráběn ve třech základních provedeních:

sprej 150 ml
kapesní sprej 75 ml
sprej 200 ml

Vysoce účinný repelentní přípravek, který odpuzuje komáry, klíšťata a muchničky. Účinkuje taky proti komárům tygřím. Přípravek lze stříkat jak na pokožku a vlasy, tak i na oděv a obuv. Účinnost přípravku na pokožce trvá 3 až 5 hod nebo do umytí, na oděvu a obuvi 1 až 3 dny nebo do vyprání.

Návod k použití: Před použitím protřepejte. Aplikujte pravidelnými nástřiky ze vzdálenosti asi 30 cm na nekrytá místa pokožky, poté přípravek dlaní rozetřete. Při nástřiku na oděv a obuv přípravek neroztírejte. Při použití proti klíšťatům je nutné preventivně ošetřit celý povrch pokožky, oděvu a obuvi. Po návratu domů pokožku umyjte vodou a mýdlem, oděvy vyperte. Nesmí být používán dětmi bez dozoru dospělých a jinak než dle návodu. Zabraňte přímému zasažení očí a rtů.

Diffusil repellent PLUS

150 ml
Vysoce účinný přípravek s repelentními účinky na pokožku a vlasy. Spolehlivě odpuzuje komáry, ale také klíšťata a muchničky. Speciálně vytvořen pro pohyb v přírodě s velkým výskytem komárů. Nové složení zaručuje dlouhodobý účinek. Jemně parfémovaný. Účinnost přípravku trvá více než 6 hodin nebo do umytí. Při použití proti klíšťatům doporučujeme aplikaci opakovat, ale ne více než dvakrát za den.

Návod k použití: Před použitím protřepejte. Aplikujte pravidelnými nástřiky ze vzdálenosti asi 30 cm na nekrytá místa pokožky, poté přípravek dlaní rozetřete. Při nástřiku na oděv a obuv přípravek neroztírejte. Při použití proti klíšťatům je nutné preventivně ošetřit celý povrch pokožky, oděvu a obuvi. Po návratu domu pokožku umyjte vodou a mýdlem, oděvy vyperte. Nesmí být používán dětmi bez dozoru dospělých a jinak než dle návodu. Zabraňte přímému zasažení očí a rtů.

Diffusil repellent Dry Effect

Diffusil repellent Dry Effect

Roztok s repelentními účinky. Díky novému složení zanechává příjemný pocit suchosti na pokožce. Obsahuje výtažky z Aloe Vera (přirozený, chladivý, hydratační a protizánětlivý prostředek, který vykazuje i určitou účinnost při likvidaci bakterií, virů a plísní), D-Panthenol (má hojivé účinky a zvláčňuje pokožku) a UV filtr. Repelentní účinek na pokožce trvá 3 až 5 hodin od aplikace nebo do umytí.


sprej 150 ml
Odpuzuje komáry, klíšťata, muchničky a účinkuje i proti komárům tygřím
S D-panthenolem
S Aloe Vera
S UV filtrem

Návod k použití: Před použitím důkladně protřepejte. Repelent se suchým efektem je určen pro aplikaci na pokožku. Aplikujte pravidelnými nástřiky ze vzdálenosti asi 30 cm na nekrytá místa pokožky, poté přípravek dlaní rozetřete. Při použití proti klíšťatům je nutné preventivně ošetřit celý povrch pokožky. Po návratu domů pokožku umyjte vodou a mýdlem, oděvy vyperte. Nesmí být používán dětmi bez dozoru dospělých a jinak než dle návodu. Zabraňte přímému zasažení očí a rtů.

Diffusil repellent KIDS

Pro děti
100 ml
S Aloe Vera a Panthenolem

Roztok s repelentními účinky na pokožku a oděv určený pro děti. Odpuzuje klíšťata, komáry a působí i na komáry tygří. Účinnost přípravku trvá více než 2 hodiny nebo do umytí. Při použití proti klíšťatům doporučujeme aplikaci opakovat po 2 hodinách (ale ne více než dvakrát za den).


Klíště obecné (Ixodes ricinus)


Biolit Přípravky proti létajícímu a lezoucímu hmyzu.
Diffusil Ochrana před komáry, klíšťaty a proti vším.
Sídlo společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
Česká republika
IČ: 601 99 075
   
Infolinka CZ: 225 557 500
Infolinka SK: +420 225 557 500
E-mail: info@scj.cz
Poštovní adresa společnosti:
SC Johnson s.r.o.
Adresa: Radlická 519/16
150 00 Praha 5
IČ: 601 99 075

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
© 2019 S.C. Johnson s.r.o Terms and Conditions Privacy Statement